تا انتخابات | ايثار و شهادت
شمال فردا را صفحه اصلي خود كنيد
صفحه اصلي | تماس با ما | پيوندها | جستجو | آرشيو | RSS | ارسال خبر

 

 

کد خبر: 12529  تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۰ 
ايميل ارسال به دوستان
چاپ نسخه چاپی

تربيت بدني مازندران تبرئه شد!!!
وقتي " سيماي ورزش " ماست مالي مي كند !

اختصاصي شمال فردا : اين برنامه و نامه اي كه ديروز در رسانه هاي منتشر شد قصد دارد به نوعي كم كاري و اهمال كاري هاي اداره كل تربيت بدني مازندران و مديريت باشگاه را ماستمالي كنند و اجراي اين پروژه هم به عهده " سيماي ورزش " و ...

وقتي
جمعه شبي كه گذشت اتفاقات عجيب و غريبي در يك برنامه زنده تلويزيوني در شبكه طبرستان رخ داد كه بيشتر نشان مي داد عده اي قصد دارند نادر دست نشان ، كادر فني و بازيكنان تيم صنعت ساري را در برنامه اي دادگاه گونه محكوم كنند . آنهم يك طرفه !!!

اين ابهام وقتي بيشترخودي نشان مي دهد كه مجري غير فوتبالي " سيماي ورزش " برنامه را اداره مي كند و به خود اجازه مي دهد تا در مقابل سرمربي تيمي كه برنامه حول محور آن روي آنتن رفته است در كمال تعجب و در مقابل چشم صد ها هزار بيننده مازني ارتباطش را بصورت يك طرفه قطع كنند .

اين نحوه برخورد را حتي هيچگاه در برنامه اي مثل نود با آن مجري متخصص فوتبال هم شاهد نبوديم و براي اين منظور بايد براي برنامه سازان ورزشي شبكه طبرستان تاسف خورد .

برخي معتقدند اين برنامه و نامه اي كه ديروز دربرخي رسانه ها منتشر شد قصد دارد به نوعي كم كاري و اهمال كاري هاي اداره كل تربيت بدني مازندران و مديريت باشگاه را ماستمالي كنند و اجراي اين پروژه هم به عهده " سيماي ورزش " و چند خبرگزاري دولتي گذاشته شد .

ديروز هم مصاحبه اي از فردي كه خود را معاون باشگاه صنعت ساري معرفي كرده است در برخي رسانه ها منتشر شده است كه بازيكنان و كادر فني باشگاه ، تهديد به حضور در كميته انظباطي شده اند و دلايل آن هم انتقاد به اداره كل تربيت بدني مي باشد .

اين مصاحبه كه گويي از روي نامه معاون باشگاه بازنگاري شده ( و اصلا مصاحبه اي در كار نبوده ) بصورت كامل و با آب و تاب فراوان از مديران تربيت بدني مازندران عذرخواهي شده و تاكيد شده با منتقدان برخورد جدي مي شود .

مديران باشگاه صنعت توضيح ندادند دلايل اين انتقادات و به تبع آن اعتراضات كادر فني و بازيكنان صنعت مشكلات بوجود آمده اين تيم بوده كه بي توجهي مسئولان تربيت بدني مازندران و مديران باشگاه مسبب آن مي باشد.

مازندليگ ماحصل برنامه جمعه شب " سيماي ورزش " را چنين آورده است : ( خودتان قضاوت كنيد )

جمعه شب گذشته در برنامه سیمای ورزش شبکه استانی مازندران (طبرستان) محمد هادی خلردی معاون اداره کل تربیت بدنی مارندران و معاون هیئت فوتبال استان و همچنین حسین فارسی مالک و مدیرعامل باشگاه صنعت ساری حضور داشتند و در مورد وضعیت پرفراز و نشیب این تیم تازه تاسیس در فصلی که گذشت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین در این برنامه، نادر دست نشان، کاوه پاشایی، اسفندیار بالویی و ابراهیم تقی پور نیز پشت خط ارتباطی برنامه آمدند و صحبت هایی را انجام دادند که گزیده ای از آنها را می خوانید.

در ابتدای برنامه گزارشی از حواشی بازی تیم های صنعت ساری و مس سرچشمه کرمان پخش شد و درد دل های سرمربی، مدیر فنی و بازیکنان تیم صنعت ساری پیرامون وضعیت بقرنج این تیم در فصلی که گذشت در قالب چند مصاحبه پخش شد. در این گزارش پنج دقیقه ای نادر دست نشان، اسفندیار بالویی، ابراهیم تقی پور، مهیار حسن نژاد و علی نجفی صحبت کردند. آنها در صحبت های خود متفق القول از مالک باشگاه و همچنین مسئولان تربیت بدنی و هیئت فوتبال استان و شهرستان صریحاً انتقاد کردند و از آنها خواستند تا به نابسامانی های آنها پایان دهند.

پس از پخش این گزارش، محمدهادی خلردی از نحوه خرید امتیاز تیم مهرگام پارس تهران و شکل گیری تیم صنعت ساری گفت و بیان داشت: تیم صنعت ساری با حضور مدیران ارشد تربیت بدنی و هیئت فوتبال استان مازندران و شهرستان ساری طی قراردادنامه ای به آقای حسین فارسی تحویل داده شد.

در ادامه حسین فارسی گفت: در ابتدای کار با توجه به اینکه ورود من به عرصه تیمداری در فوتبال مازندران ناگهانی صورت گرفت و مشاوره هایی را نیز از غلامرضا بهروان رئیس هیئت فوتبال استان گرفتم تا با اطلاعات بهتری وارد کار شوم تا تیم را بهتر اداره کنم. وی در مورد اظهارات بازیکنان مبنی بر عدم هزینه برای تیم توسط وی گفت: دوستان در این مورد کم لطفی کردند. تمامی اسناد و مدارک دال بر هزینه های بنده برای این تیم موجود است و با ارائه آنها به کمیته انضباطی، آنها باید در مورد اظهارت شان پاسخگو باشند.

اردشیر عبدی مجری برنامه با مطرح کردن این موضوع که بعضی از بازیکنان صنعت ساری با برنامه تماس گرفته و از مشکلات خانوادگی خود گفته اند، انتقادی را به فارسی وارد کرد و آن هم این بود که وی از مشاوران خوبی برخوردار نبود و از وی پرسید آیا بحث پرداخت تنها 10 درصد از مبالغ قراردادها به بازیکنان صحت داشته است یا خیر؟ و راهکار فارسی برای حل این قضایا چیست؟

فارسی در پاسخ گفت: من از همه بازیکنان، کادر فنی و مسئولین تشکر می کنم. من نمی گویم بنده اشتباه نداشتم. بنده اشتباه کردم و این را هم به حساب عدم تجربه خودم در باشگاه داری می گذارم چون اولین سال باشگاه داری من بود. من از میان مربیان ایرانی فقط مربی شهر خودم یعنی غلامحسین پیروانی و همچنین آقای دایی را می شناسم!!! من فرصت پیاده کردن یک چارت سازمانی خوب برای اداره باشگاه را پیدا نکردم. کادری هم که من با آنها کار می کردم همان کادری بود که عزیزان در هیئت فوتبال به استخدام درآورده بودند. بنده در بازی اول فصل مقابل استقلال اهواز که هنوز قراردادی برای تحویل گرفتن تیم امضاء نشده بود، به هریک از بازیکنان یک سکه تمام بهار آزادی هدیه دادم. من فکر نمی کردم هزینه تیمداری این قدر زیاد باشد.


عبدی مجری برنامه از خلردی پرسید: با توجه به اینکه بازیکنان مدعی هستند که قراردادهایشان را در تربیت بدنی و هیئت فوتبال استان ثبت کرده اند و طلب شان را از آنها می خواهند آیا برای مطالبات بازیکنان فکری کرده اید؟

خلردی: با توجه به اینکه تیم در ابتدا در اختیار تربیت بدنی و هیئت فوتبال بود، طبیعتاً باید قراردادها بلافاصله ثبت و برای فدراسیون فوتبال ارسال می شد. الحمدلله بازیکنان بسیار قانع بودند و با کمترین مبالغ با تیم قرارداد دو ساله امضاء کردند. جا دارد من از همین جا از آنها تشکر کنم و باید آنها را تحسین کرد.

در این لحظه اردشیر عبدی با قطع صحبت های خلردی گفت: آقای خلردی تحسین خالی که فایده ندارد.

خلردی ادامه داد: ما تیم را با همه این اوضاع و احوال تحویل آقای فارسی دادیم و من می دانم که بعضی اوقات در زندگی اتفاقاتی برای انسان رخ می دهد که نمی تواند کارهایش را پیش ببرد و من فکر می کنم برای آقای فارسی هم، چنین اتفاقی افتاده است. اما مطمئن هستم که در ادامه این اتفاقات تکرار نخواهد شد و بازیکنان به حقوق شان خواهند رسید. لازمه این امر فقط صبر و حوصله است.

سپس مصاحبه هایی از آقایان محمدتقی علوی رئیس اداره تربیت بدنی ساری و مجتبی احمدی مربی دروازه بان های صنعت ساری پخش شد. احمدی از سختی هایی که این تیم و بازیکنانش در طول این فصل کشیدند گفت و علوی نیز از کارهای در دست اقدام برای حل مشکلات آنها صحبت کرد.


بعد از این گزارش نادر دست نشان سرمربی تیم صنعت ساری پشت خط ارتباطی برنامه آمد و با اعلام اینکه از آقایان پریچهره و بهروان گله مند است گفت: متاسفانه همه مسئولین این تیم را رها کردند. با توجه به اینکه در سال های قبل حرف و حدیث هایی  درباره بنده مطرح شده بود، بنده در مذاکراتی که با آقای فارسی داشتم که تا ساعت 2:30 نیمه شب کذایی!!  طول کشیده بود گفتم که می خواهم قراردادم را سفید امضاء کنم. در این لحظه اردشیر عبدی با قطع کردن صحبت های دست نشان قصد طرح سوالی را از دست نشان مبنی بر مخالفت آقای فارسی با رفتن تیم به یزد در هفته ماقبل آخر را داشت که دست نشان گفت: آقای عبدی شما که استاد حاشیه هستید و اطلاعات فوتبال تان کم است که عبدی با عصبانیت گفت: آقای دست نشان از شما خداحافظی می کنیم.

سپس آقای فارسی در مورد هزینه هایی که برای تیم صنعت انجام داد گفت و اعلام کرد که تمامی هزینه های سفر به شهرستان ها از جانب وی تامین شده است.

کاوه پاشایی، اسفندیار بالویی و ابراهیم تقی پور نیز پشت خط ارتباطی برنامه آمدند و هر یک حسین فارسی را به باد انتقاد گرفتند. پاشایی گفت: ایشان (حسین فارسی) مخالف رفتن تیم به یزد بود و به علت اینکه تیم با سرپرستی من به یزد رفت، حکم اخراج بنده را صادر کردند. بالویی هم که از جانب فارسی متهم به عدم حضور یک ماهه بر سر تمرینات تیم به علت حضور در مالزی بدون هماهنگی با وی شده بود، گفت: بنده از ایشان مرخصی گرفته ام اما ایشان در جریان نبوده اند و بنده تنها 6 روز سر تمرین نبودم. ابراهیم تقی پور هم گفت: ما بعد از بازی استقلال اهواز، از اهواز با اتوبوس به ساری برگشتیم و در بین راه نان و پنیر و هندوانه خوردیم!!!

نکته قابل توجه در مورد این ارتباط ها، عدم اختصاص وقت کافی به این افراد بود. به طوریکه این سه نفر جمعاً حدود 5 دقیقه صحبت کردند و مجری برنامه به بهانه وقت کم، اجازه صحبت به مهمانان تلفنی برنامه را نمی داد.

اما در دقایق پایانی برنامه، خلردی از برگزاری جلساتی برای رسیدگی به امورات تیم های نساجی، صنعت و شموشک در هفته جاری خبر داد و گفت ان شاالله به زودی وضعیت این تیم ها مشخص خواهد شد.

حسین فارسی هم در بخش پایانی صحبت های خود، از پرداخت مطالبات بازیکنان در هفته جاری سخن گفت و افزود: بنده در همین هفته شخصاً به هتل هایی که از ما طلب دارند خواهم رفت و با آنها تسویه حساب خواهم کرد.

 

اضافه کردن نظر

كليه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذكر منبع بلامانع است - طراحی و تولید: "مازندنت"